Česká spořitelna znovu snížila úročení hypoték

Hypotéka od České spořitelny je znovu výhodnější. Od 5. září si ji mohou klienti sjednat už s úrokem od pouhých 3,29 %. Zůstávají přitom všechny hlavní výhody, jež Hypotéka České spořitelny nabízí. Kromě výhodného úročení je hypotéka variabilní a v maximální možné míře srozumitelná.

Dosáhnout u hypotéky na úročení od 3,29 % je snadné: stačí zvolit hypotéku s dobou splácení alespoň dvacet let, fixaci úroku na dobu tři, čtyři nebo pět let a zároveň aktivně využívat Osobní účet České spořitelny. „Výše splátek a úročení jsou bezesporu hlavními kritérii klientů při rozhodování o hypotéce. Proto věříme, že snížení úroku o další dvě desetiny osloví další, dosud váhající klienty k pořízení hypotéky,“ tvrdí Veronika Jančová.

Pořízení vlastního bydlení je nyní velmi výhodné, nemovitosti jsou levnější než v minulých letech a díky nižšímu úročení jsou dostupnější i hypotéky. Klienti si navíc mohou zaplacené úroky odečíst z daňového základu. Pro každého nového klienta je úroková sazba garantována po dobu třiceti dnů.

Mimořádné splátky, odložení i přerušení splátek

Dalším trumfem Hypotéky České spořitelny je její velká variabilita. Klienti si mohou o tři měsíce odložit začátek splácení, stejně tak mohou pravidelné splácení v průběhu hypotéky na tři měsíce přerušit, a to i opakovaně. Další zajímavou možností je až o třicet procent snížit, nebo naopak zvýšit pravidelné splátky.

Důležitá je také možnost mimořádných splátek během období platné fixace úrokové sazby. „To je pro klienty jasný signál, že nemusí volit dobu fixace úroku jenom podle potřeby mimořádné splátky a naopak si mohou v okamžiku nízkých úrokových sazeb zafixovat výhodnou sazbu na několik let dopředu,“ říká Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. První mimořádnou splátku ve výši do dvaceti procent z úvěrové částky mohou klienti zaplatit již po dvanácti pravidelných splátkách.

Jednoduchá obsluha hypotéky

Hypotéky u České spořitelny jsou maximálně srozumitelné, jejich obsluha pro klienty byla velmi zjednodušena, především snížením administrativní náročnosti. „Vyšli jsme z našich zkušeností. Hlavním motivem bylo, aby se klienti v každé situaci snadno zorientovali a vždy věděli, kolik a za co platí.

Vyřízení hypotéky vyžaduje minimum času a energie. A je samozřejmě bez poplatku za vyřízení. Při koupi bytu mohou klienti použít on-line ocenění nemovitosti zdarma, při výstavbě pak možnosti čerpání úvěru bez faktur. Pro ty klienty, kteří dosud nedisponují prostředky z prodané nemovitosti a už se potřebují přestěhovat do většího bydlení, je k dispozici jednoduché překlenovací financování. Při refinancování hypoték do tří milionů korun nemusí klienti dokládat své příjmy.